12 września 2016 r. minister zdrowia Konstanty Radziwiłł będzie uczestniczył w 66. sesji Europejskiego Komitetu Regionalnego Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Posiedzenie odbędzie się w dniach 12 – 15 września w siedzibie Europejskiego Regionalnego Biura WHO w Kopenhadze.

Pierwszego dnia zaplanowano nieformalne rozmowy na temat zwalczania chorób zakaźnych w regionie europejskim. Minister Konstanty Radziwiłł weźmie także udział w spotkaniach dwustronnych z kandydatami na nowego dyrektora generalnego WHO – dr Sanią Nishtar z Pakistanu oraz dr. Teodrosem Adhanomem z Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii. Wybory dyrektora generalnego odbędą się w maju przyszłego roku w trakcie 70. sesji Światowego Zgromadzenia Zdrowia.

Europejski Komitet Regionalny to wydarzenie cykliczne. Uczestniczą w nim delegacje wszystkich państw członkowskich Regionu Europejskiego WHO.

Na tegorocznej sesji mają zostać przyjęte strategie działań na rzecz zdrowia publicznego oraz prewencji i zwalczania chorób zakaźnych i niezakaźnych. Omawiane będą także kwestie budżetowe oraz zarządcze związane z funkcjonowaniem WHO.

 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia