21 lutego 2018 r. wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko wzięła udział w uroczystości wręczenia Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii w Ambasadzie Królestwa Szwecji w Warszawie. Nagroda od 2013 roku jest przyznawana w Szwecji, a od zeszłego roku – również w Polsce. Jej celem jest wyłonienie najbardziej kreatywnego pomysłu studentów pielęgniarstwa w zakresie opieki nad osobami starszymi i chorującymi na demencję.

Laureatką II edycji konkursu i zdobywczynią nagrody została Pani Aldona Reczek-Chachulska, studentka pielęgniarstwa na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Pani Aldona została wyróżniona za projekt „Niezapominajka” – jest to pudełko, w którym osoby chore na demencję przechowują przedmioty związane z ich przeszłością.

Podczas swojego wystąpienia wiceminister zdrowia pogratulowała Pani Reczek-Chachulskiej zdobycia tak prestiżowego wyróżnienia i podziękowała organizatorom za ich inicjatywę. Minister wyraziła również nadzieję, że idea wręczania nagród w dziedzinie pielęgniarstwa przyczyni się do wzrostu popularności tego zawodu w Polsce.

Autorką zdjęć jest Pani Dorota Białkowska.

Powered by WPeMatico