Centrum medyczne i okulistyczne MCM Wrocław z wielką przyjemnością zaprasza na badania na najnowocześniejszym spektralnym Angio OCT, dostarczonym przez konstruktora pierwszego tego typu komercyjnego urządzenia na świecie firmę Optopol.

Jest to metoda obrazowania oka zupełnie nieinwazyjna i bez kontrastowa, Urządzenie to pozwala na badanie struktur przedniego oraz tylnego odcinka oka, a angiografia obrazuje ruch czerwonych krwinek w naczyniach.

Krótki czas skanowania powoduje, że pacjent nie męczy się podczas badania. Pacjent siedzi i nie musi mieć rozszerzonych źrenic. Samo badanie jest bezbolesne, trwa zaledwie kilka sekund i pozwala na dokładne obejrzenie całej struktury warstwowej siatkówki.

Główne wskazania do wykonania badania OCT stanowią:

  • Choroby plamki np: zwyrodnienie plamki związane z wiekiem ( diagnostyka AMD), retinopatia cukrzycowa
  • Wszelkie schorzenia poszczególnych warstw siatkówki
  • Jaskra – ocena przestrzenna głowy nerwu wzrokowego monitorowanie jaskry (grubość warstwy włókien nerwowych siatkówki RNFL i komórek zwojowych siatkówki GCL), przy czym uzyskane wyniki badań mogą być porównywane z bazą normatywną (ocena prawdopodobieństwa wystąpienia jaskry).

Zapraszamy pacjentów chorych oraz osoby pragnące przejść badania przesiewowe.


Centrum Medyczne Medicare to miejsce w którym świadczymy usługi medyczne na najwyższym poziomie. Staramy się doskonalić na każdym etapie pracy, a podstawowym zadaniem jakie sobie wyznaczamy jest dbałość o zdrowie naszych pacjentów oraz ich rodzin. Zapewniamy naszym pacjentom, zarówno dorosłym jak i dzieciom, przyjazne i bezpieczne warunki pobytu, z dbałością o jakość i profesjonalizm wykonywanych usług. Aby sprostać wymaganiom pacjentów i personelu, stale podnosimy kwalifikacje i wdrażamy najnowsze rozwiązania w zakresie diagnostyki i leczenia, nieustannie unowocześniamy bazę sprzętu i śledzimy rozwój technologii medycznych.

Zespół lekarzy naszego centrum to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem klinicznym, stale podnoszący swoje kwalifikacje, realizujący najnowsze procedury medyczne, wykorzystujący światowe osiągnięcia swoich specjalizacji i śledzący wszelkie nowe możliwości w medycynie. Profil działalności centrum obejmuje konsultacje specjalistyczne z zakresu okulistyki, okulistyki dziecięcej, psychiatrii, dermatologii oraz medycyny estetycznej.

MediCare Centrum Medyczne

Okulista, okulista dziecięcy

ul. Warmińska 20 lok nr. 36
54-110 Wrocław

tel. 791 541 541
strona www: medicare.wroclaw.pl

Rejestracja:

791 541 541
rejestracja@medicare.wroclaw.pl