Z czym się kojarzą się piersi? Z kobiecością, atrakcyjnością i pewnością siebie. Są też pięknym symbolem macierzyństwa. W zależności od sytuacji są wielbione, pożądane, ale też wyśmiewane lub uprzedmiotawiane. Ich właścicielki czasem chcą je ukryć, czasem wręcz przeciwnie, ale rzadko pozostają wobec nich obojętne.

Mimo tych kontrowersji, piękny i jędrny biust to marzenie wielu kobiet. Czasem natura zawodzi na tyle, że nie są one w stanie zaakceptować ich kształtu lub rozmiaru. Wpływa to na każdy aspekt życia, obniża samoocenę, sprawia, że kobieta czuje się źle i nieatrakcyjnie. Wtedy z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Na szczęście jest ona coraz rzadziej postrzegana jako fanaberia zarezerwowana dla celebrytów. Często decyzja o powiększeniu piersi stanowi ważny krok w samoakceptacji i zmianie swojego życia na lepsze. Wbrew pozorom nigdy nie jest ona łatwa i nie powinna być podejmowana zbyt pochopnie. Dlatego zanim zdecydujesz się na operację, dowiedz się o niej jak najwięcej.

Oczekiwania vs. rzeczywistość

Biust idealny dla każdej kobiety oznacza coś innego. Podczas gdy jedne marzą o miseczce B, dla innych rozmiar D to minimum. Jeśli rozważasz operację, to zapewne oczami wyobraźni widzisz już swoją idealną sylwetkę. Twoje oczekiwania są bardzo ważne i warto, żebyś zrobiła dokładne rozeznanie co Ci się podoba, a co nie. Swoimi spostrzeżeniami powinnaś podzielić się z lekarzem, do którego udasz się na konsultację.

Dlaczego wybór lekarza jest taki ważny?

Odpowiedź na to pytanie może nie być taka, jakiej oczekujesz. Wbrew pozorom chirurg plastyczny nie zawsze może, a wręcz nie powinien, spełniać wszelkich zachcianek swoich Pacjentek. Dzięki doświadczeniu i wiedzy medycznej, zweryfikuje on Twoje oczekiwania z tym, jaki rozmiar i kształt piersi będzie możliwy dla Ciebie. Zachowanie proporcji ciała jest bardzo ważne, jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie. Dlatego tak ważny jest szczegółowy wywiad, pomiary ciała lub komputerowa symulacji.

Rozmiar ma znaczenie, naturalnie

Wiele kobiet rezygnuje z wszelkich zabiegów ze względu na obawę przed sztucznym efektem, który od razu rzuca się w oczy. Powiększanie piersi nie musi oznaczać jednak od razu drastycznej zmiany wyglądu. W zależności od preferencji lekarz może dobrać mniejszy lub większy rozmiar implantu. Owszem, zmiana może być spektakularna, ale może być też jedynie kosmetyczna. Coraz częściej kobiety decydują się na zabiegi podniesienia biustu lub powiększanie piersi tkanką tłuszczową, zamiast tradycyjnych implantów. Takie rozwiązanie daje dużo bardziej naturalny efekt. Zaufany i doświadczony lekarz doradzi, jaka metoda będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie.

Twoja kondycja ma znaczenie

Powiększanie piersi to zabieg chirurgiczny, który wymaga dobrej ogólnej kondycji całego organizmu. Znaczenie ma tutaj zarówno fizyczna, jak i psychiczna forma pacjentki. Tę pierwszą lekarz oceni na podstawie wykonanych wyników badań. Tylko jeśli będą one w normie, lekarz podejmie się wykonania zabiegu. Przeciwwskazaniem są zazwyczaj niektóre choroby przewlekłe, ale jest to rozpatrywane indywidualnie. Bez względu na Twoje wyniki badań, warto zadbać o dobrą kondycję fizyczną przed zabiegiem. Dzięki temu szybciej wrócisz do pełnego zdrowia i łatwiej poradzisz sobie z ograniczeniami, które czekają Cię w pierwszych dniach i tygodniach po zabiegu.

Powiększanie piersi – lek na całe zło?

Ale nie tylko kondycja fizyczna jest istotna. Ważny jest także Twój stan psychiczny, oczekiwania i nastawianie. Powiększanie piersi wiąże się ze stresem, możliwe są dolegliwości bólowe, a efekt może nieco odbiegać od Twoich wyobrażeń. Im większy jest defekt, który chcesz skorygować, tym większa jest presja. To, co powinno pomóc w takiej sytuacji, to szczera rozmowa z lekarzem, który powinien rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości, ale także jasno nakreślić, jakich efektów możesz się spodziewać. Nie dla wszystkich jest jasne, że operacja może pomóc Ci w walce w niedoskonałością ciała, ale nie rozwiąże wszystkich kłopotów. Jeśli masz takie właśnie oczekiwania, być może problem tkwi głębiej i warto porozmawiać o nim z psychologiem.

Zaplanuj wszystko z wyprzedzeniem

Kiedy jesteś już w 100% pewna swojej decyzji, a lekarz odpowiedział na wszystkie Twoje pytania,dokładanie przemyśl termin zabiegu. Musisz pamiętać, że proces rekonwalescencji nie kończy się w momencie opuszczenia szpitala, a nawet zdjęcia szwów. Trwa znacznie dłużej, chociaż zazwyczaj po miesiącu większość pacjentek wraca do wszystkich aktywności, w tym sportowych. Trudno przewidzieć, czy tak będzie w Twoim przypadku, więc najlepiej, żebyś przez kolejne pół roku nie podejmowała wyzwań, wymagających bardzo intensywnego wysiłku fizycznego. Warto, żebyś termin operacji zaplanowała tak, aby móc spokojnie i bez stresu dojść do siebie.

Przygotuj się na niedogodności

Proces gojenia zależy także od zastosowanej techniki i rodzaju implantu. Te, które umieszczane są pod mięśniem klatki piersiowej, zazwyczaj goją się dłużej. Kilka, a nawet kilkanaście dni po operacji ból może być na tyle dotkliwy, że będziesz musiała brać doustne leki przeciwbólowe. Możesz być też osłabiona i poirytowana dyskomfortem. Wiele kobiet narzeka na konieczność noszenia w dzień i w nocy specjalnego biustonosza pooperacyjnego. Niestety, będziesz musiała go nosić przez cały miesiąc. Czasem sporym wyzwaniem jest spanie wyłącznie na plecach.

Powiększanie piersi to jedna z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie. Mimo swojej popularności jest zawsze, podobnie jak inne operacje,obarczona ryzykiem. Decyzja o poddaniu się jej powinna być dobrze przemyślana i zaplanowana. Jakie warunki powinny być spełnione,żebyś była z niej zadowolona? Po pierwsze, doświadczony lekarz.Po drugie, odpowiednie podejście i realne oczekiwania, oparte na konsultacjach ze specjalistą.

Materiał pochodzi ze strony www.drkolacz.com – chirurgia plastyczna. Po więcej informacji na temat chirurgi plastycznej oraz powiększania piersi zapraszamy na stronę.