Powiększenie piersi

Powiększenie piersi to procedura pomocna w sytuacji, kiedy Pacjentka jest niezadowolona ze swojego biustu z powodu rozmiaru, kształtu lub braku symetrii. Dzięki indywidualnemu podejściu, a także stosowaniu implantów o różnych rozmiarach i kształtach, istnieje możliwość uzyskania naturalnego i pięknego efektu.

Mając na uwadze, że każdy ma inne cele estetyczne, podczas konsultacji będzie można omówić swoje oczekiwania oraz rozwiać wszelkie wątpliwości, aby zapewnić jak najlepszy wynik operacji.  W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów powiększania piersi, stosuje się różne techniki operacyjne zawsze dostosowane do indywidualnych preferencji i proporcji Pacjentki. Jedną z nich jest metoda „Dual-plane”, dzięki której osiąga się bardziej naturalne kształty. Polega ona na umiejscowieniu implantu częściowo pod gruczołem piersiowym i pod mięśniem piersiowym większym.

Dla kogo?

Powiększanie piersi to zabieg, który można wykonać u zdrowych pełnoletnich osób. Jest skierowany do kobiet, które chcą zwiększyć swój rozmiar lub zmienić kształt piersi. Procedura jest odpowiednia dla Pacjentek, które:

 • mają zbyt małe piersi w stosunku do reszty ciała
 • mają piersi asymetryczne, o różnych rozmiarach i kształtach
 • utraciły objętość piersi po ciąży lub karmieniu piersią
 • mają niską samooceną ze względu na rozmiar biustu
 • unikają niektórych rodzajów ubrań, ze względu na małe piersi

Powiększenie piersi – przed operacją

W prawidłowym przebiegu całej procedury bardzo ważna jest współpraca i rozmowa z lekarzem. Jego zadaniem jest nie tylko wykonanie zabiegu, ale także pomoc i wsparcie Pacjentki w podjęciu jak najlepszych decyzji. Ten etap gwarantuje zadowolenie z efektu końcowego i poprawę jakości życia Pacjentki.

Wywiad przedoperacyjny to ważny element procedury.  Każde postępowanie chirurgiczne powinno być poprzedzone szczegółowym doprecyzowaniem stanu zdrowia, chorób współistniejących, przebytych zabiegów operacyjnych, przyjmowanych na stale leków, alergii, potrzeb i celów estetycznych, a także przyczyn dla których wykonywany jest zabieg.

Podczas wstępnych konsultacji zostaną omówione:

 • powody podjęcia decyzji o powiększeniu piersi
 • efekt, jaki Pacjentka chce uzyskać po zabiegu
 • historia medyczna, w celu potwierdzenia bezpieczeństwa wykonania zabiegu

To również czas na rozwianie wątpliwości, zadanie pytań i udzielenie na nie wyczerpujących odpowiedzi. Dzięki temu Pacjentka może poczuć się komfortowo i pewnie, przygotowując się do procedury. Przed zabiegiem operacyjnym niezbędne jest zaprzestanie palenia papierosów na co najmniej 30 dni.

Typy implantów

Implanty są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Dzięki temu można je dopasować do kształtu ciała każdej kobiety. Ich kształt może być okrągły lub anatomiczny (w kształcie łzy) a powierzchnia teksturowana lub gładka. Otoczone są powłoką silikonową i wypełnione żelem silikonowym.

Różne techniki powiększenia piersi

Kolejny etap, czyli planowanie zabiegu, uwzględnia indywidualne wymagania i proporcje ciała Pacjentki. To również moment na wybór właściwej techniki operacyjnej, dostosowanej do konkretnych potrzeb, oraz wybór implantów.

Istnieją trzy opcje umieszczania implantów piersi:

 • pod gruczołem piersiowym powyżej powięzi i mięśni klatki piersiowej
 • pod powięzią mięśniowa
 • częściowo pod mięśniem piersiowym większym i gruczołem piersiowym– techniką dual-plane
Techniki powiększania piersi

Wybór metody ustalany jest przez lekarza indywidualnie dla każdej Pacjentki – w zależności od rodzaju i rozmiaru implantu oraz rozmiaru i kształtu ciała. Dzięki temu uzyskany efekt jest jak najbardziej naturalny.

Więcej na temat chirurgii plastycznej piersi oraz chirurgi plastycznej dowiesz się na blogu dr. Szymona Kołacza na stronie https://drkolacz.com/piersi/powiekszanie-piersi/